BIP
BIP
Deklaracja dostępności BIP
Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców

13.11.08r w hali sportowej ZS w Libiążu odbył się turniej piłki ręcznej chłopców w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.
Trzynastka nie była pechowa, wręcz przeciwnie turniej stał na wysokim poziomie, a większość spotkań była bardzo wyrównana o czym świadczą wyniki, które oscylowały wokół remisów. Faworyci, czyli drużyna PCE Chrzanów nie zawiedli. Jednak mecze z ZS Libiąż (w grupie) i z II LO Chrzanów zmusiły ich do maksymalnego wysiłku, a pierwszy mecz był również ozdobą całego turnieju. Libiążanie byli blisko sprawienia niespodzianki. Po pierwszej połowie prowadzili. „Fablokowcy” nie mogli powstrzymać M. Richerta, który żądlił przeciwnika rzutami z dystansu, dopiero w końcówce K. Studziński kilkoma indywidualnymi akcjami przesądził losy meczu.
W grupie B również nie brakowało emocji. „Nowe” Liceum w swoim pierwszym meczu zremisowało z ZSU-T Trzebinia, a w drugim pokonało „Staszica” grając z minuty na minutę coraz lepiej i tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie. Swoją szansę wykorzystali zawodnicy z Trzebini w dramatycznych okolicznościach wygrywając jedną bramką z I LO. Chrzanowianie przy stanie remisowym posiadali piłkę, lecz popełnili fatalny błąd na kilka sekund przed zakończeniem meczu z czego skorzystał K.Turaczyk zdobywając zwycięską bramkę z kontrataku.
Mecz o trzecie miejsce również posiadał swoją dramaturgię. Drużyna ZS Libiąż dzięki dobrej grze w obronie szybko zdobyła przewagę, kontrując Trzebinian. Na środku rozegrania świetnie spisywał się M. Burza, kończąc skutecznie akcje gospodarzy. W pewnym momencie podopieczni Grzegorza Solarskiego prowadzili nawet 12:4 i wydawało się że wynik jest przesądzony, jednak goście zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie przegrywając tylko trzema bramkami.
W finale do przerwy prowadziło II LO. W drugiej połowie PCE szybko odrobiło straty i wyszło na prowadzenie dzięki wspaniałym interwencjom bramkarza i skuteczności K.Studzińskiego.